امروز:
جمعه 4 اسفند 1396
بازدید :
743
به مناسب فرخنده سالروز ازدواج حضرت زهرا(س) و امیرالمومنین(ع) نرم افزار «پیوند» رونمایی شد

در آستانه سالروز ازدواج حضرت زهرا و امیر المومنین علیهما السلام از سوی مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات  نرم افزار پیوند منتشر شد .
به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم به مناسبت فرخنده سالروز ازدواج حضرت زهرا و امیر المومنین ، نرم افزار «پیوند» در مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم تهیه و منتشر گردید؛
 گفتنی است اين نرم افزار که در مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم تهیه شده است، شامل 168 پرسش و پاسخ در 13 موضوع می‌باشد. . مجموعه‌ی حاضر پس از بازبینی صدها پرسش و پاسخ در موضوعات «ازدواج» تحت عنوان نرم افزار «پیوند» از بانک سوالات این مرکز انتخاب شده و بعد از اصلاح براي استفاده در نرم افزار آماده شده است.
از ویژگی های علمی این نرم افزار می‌توان به:
1. پاسخ هاي تخصصي: مرکز مطالعات و پاسخگويي به شبهات با حضور محققان و کارشناسان توانمند و تشکيل گروه هاي علمي - تخصصي سعي مي کند، پاسخي جامع و متقن به سؤالات و شبهات پرسشگران ارائه کند.
2. اتقان پاسخ ها: پس از ارجاع سؤال به کارشناس، وي پاسخ مناسب را تهيه مي کند. اين پاسخ، پس از نظارت مدير گروه و تأييد او، براي بازبيني به ناظر گروه سپرده مي شود. در نهايت، معاون پژوهش، قبل از ارسال پاسخ براي پرسشگر، آن را کنترل مي کند. وجود سه مرحله نظارت، سبب مي شود امکان هرگونه خطا يا اشتباه در پاسخ دهي به حداقل ممکن برسد. در خصوص پاسخ هاي نرم افزار، نظارت چهارم هم اعمال مي شود تا پاسخ ها از کيفيت برتري بهره مند شوند.
3. تفصيل پاسخ ها: پاسخ هاي ارائه شده، با ميانگين 3 صفحه، از گستره ي مطلوبي برخوردار بوده، سعي محققان بر اين است که پاسخ هايشان، تمام جوانب سؤال را پوشش دهد؛ به نحوي که ابهامي براي پرسشگر باقي نماند.
4. معرفي منابع: در پايان هر پاسخ، منابعي مرتبط با سؤال، براي استفاده ي پرسشگر معرفي شده است.
5. مستند بودن پاسخ ها: پاسخ هاي تهيه شده، از منابع دست اول و معتبر است که تماماً به صورت مستند ارائه شده است.
گفتنی است از قابلیت های نرم افزار:
1- حجم کم.
2- گرافیک زیبا.
3- عدم نیاز به نصب.
4- حذف صفحات متوالی.
5- دسته بندی سوالات.
6- نمايش پاورقي مربوط به پاسخ ها.
7- معرفي منابع بيشتر براي هر پاسخ.
نمايش پاسخ مربوط به هر سؤال با ساختاري مناسب.
جهت نمایش صحیح، حداقل Internet Explorer 7 مورد نیاز است
علاقمندان جهت تهیه این نرم افزار می توانند به سایت اندیشه قم به لینک «دانلود نرم افزار پیوند» و یا به آدرس: قم ،خیابان شهداء( صفائیه) کوچه 37 (سپاه) پلاک 16 مراجعه و یا با تلفن 02537737217 تماس حاصل نمایند.

مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات ـ حوزه علمیه قم
مطالب مرتبط :
* نام و نام خانوادگی :
*پست الکترونیک :
* متن نظر :